اچرفز ابزاری بی نظیر سئو ، معرفی ahrefs

اچرفز با آدرس Ahrefs.com یک مجموعه ابزار شناخته شده برای بک لینک ها و آنالیزهای سئو است.

در حال حاضر اچرفز نسبت به سایر سرویسهای مشابه مانند semrush ، Alexa و… دارای بزرگترین دیتابیس لینک های زنده(نه شکسته) است.این سایت دارای عظیم ترین ایندکس و بالاترین سرعت به روزرسانی ایندکس است.

اچرفز بطور مداوم تمام الگوریتم های خود را بهبود می بخشد. تا به مشتریان خود تازه ترین و واقعی ترین اطلاعات بک لینک ها را ارایه کند.

به غیر از موارد فوق به گفته مدیران اچرفز ، آنها تمام گرایش های جدید در جهان SEO و SEM را دنبال می کنند. تا مطممئن شوند که این تمایلات در ابزارها و ویژگی های جدید آن گنجانده شده است.

در ادامه بعضی از ابزارهای مفید در Ahrefs معرفی می شوند:

مرورگر سایت یا Site Explorer

شما به کمک ابزار site Explorer می توانید لینک های ورودی سایت خود و همچنین سایت های رقیب خودتان را بررسی کنید.علاوه بر این این ابزار زمانی مفیدتر خواهد بود که شما بخواهید کلمات کلیدی پرسود برای جستجوهای ارگانیک و پولی سایت های رقیب خودتان را پیدا کنید.در تصویر زیر می توانید نمایی از این ابزار را برای سایت دیجی کالا مشاهده کنید.

بررسی سایت دیجی کالا به کمک ابزار سایت اکسپلورر اچرفز
نمایی از بررسی سایت دیجی کالا به کمک ابزار سایت اکسپلورر اچرفز

مرورگر محتوا اچرفس یا Content Explorer

ابزار مرورگر محتوا به شما در پیدا کردن محتوا برای یک موضوع که بیشتر به اشتراک گذاشته شده است را کمک می کند.این ابزار به خصوص در رسانه های اجتماعی می تواند مطالبی از یک موضوع را که سهم بیشتری در به اشتراک گذاری در شبکه های مختلف اجتماعی داشته اند نشان دهد.در تصویر زیر نمایی از کاربرد این ابزار برای عبارت”فروشگاه اینترنتی” را مشاهده می کنید.همانطور که می تواند حدس زد برای لغات و عبارت فارسی نتایج تلگرام در رتبه های بالاتر قرار دارند.

کاربرد ابزار مرورگر محتوا برای عبارت "فروشگاه اینترنتی"
کاربرد ابزار مرورگر محتوا برای عبارت “فروشگاه اینترنتی” در سایت ahrefs

مرورگر کلمات کلیدی اچرفس یا keywords explorer

مرورگر کلمات کلیدی اچرفز به شما کمک می کند ایده های کلمات کلیدی مرتبط را دریافت کرده و میزان ترافیک هر یک از این کلمات را تخمین بزنید.در تصویر زیر نمایی از این ابزار هنگام جستجوی کلمه “ایران” مشاهده می شود.همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سختی کلمه “ایران” روی عدد ۸۴ از ۱۰۰ و اصطلاحا سوپرهارد است.برای رسیدن به ده نتیجه اول روی کلمه ایران در گوگل باید از ۴۵۵ وب سایت لینک ورودی دریافت کنید.حجم جستجوی ماهانه آن ۵۷۰۰ است و ۲۶۰۰ بار روی آن لینک می شود.قیمت هر کیلیک آن ۶۰ سنت است.موضوع والد کلمه ایران ، کلمه انگلیسی IRAN است که حجم جستجوی ماهانه آن ۴۷۷ هزار است.در ایده کلمات کلیدی هم عبارت”ایران خودرو” با ۹۴۰۰ جستجوی ماهانه قرار دارد.

مرورگر کلمات کلیدی مرتبط با کلمه ایران
تصویر مرورگر کلمات کلیدی اچرفز برای کلمه ایران

ابزار ردیابی رتبه اچرفز یا RANK TRACKER

ابزار ردیابی رتبه اجازه می دهد تا رتبه دسکتاپ و موبایل مکان هر نتیجه ای را ردیابی کرده و آن را به صورت گزارش های روزانه ، هفتگی و ماهانه دریافت کنیم.در تصویر زیر ، ردیابی رتبه برای سایت آپارات انجام شده است.

ابزار ردیابی رتبه برای کلمه و سایت آپارات
ردیابی رتبه کلمه آپارت برای سایت آپارات

ابزار حسابرسی اچرفز سایت یا site audit

این ابزار سایت شما را برای یافتن مشکلات معمول سئو تحلیل می کند و روی سلامتی سئو سایت شما نظارت دقیق دارد.در تصویر زیر مرحله اول استفاده از این ابزار را برای بررسی سلامت سایت دیجی کالا مشاهده می کنید.

ابزار حسابرسی برای سایت دیجی کالا
بررسی سایت دیجی کالا به کمک ابزار حسابرسی اچرفز

بخش هشدارها یا آلرت ها به شما درباره لینک ورودی جدید و قدیمی از دست رفته اطلاع می دهند و همچنین درباره کاهش رتبه کلمات کلیدی نیز اطلاع رسانی می کنند.

نتیجه گیری

اچرفز به سادگی می تواند جایگزین چندین ابزار سئو شود و به جای همه آنها یک تنه برای شما کار کند.این ابزار برای هر متخصص سئو ضروری است و ایده های جدیدی برای ایجاد لینک ، تجزیه و تحلیل محتوا و آمار و ارقام مربوط به شبکه های اجتماعی ، استخراج همه اطلاعات مربوط به یک سایت در قالب فایلهای تصویری ، نمودارها و فایل های اکسل ارایه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *